Неділя, 05.05.2024, 12:39
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Dr. Iryna PROSYMTSIV

Меню сайту
Before / After


Instagram

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Профілактика карієсу. Як уникнути болю та втрати зубів.

Що ж собою являє профілактика карієсу?

Профілактика карієсу є реалізацію комплексу заходів, які попереджують розвиток зубних хвороб.  Можна виділити наступні ключові аспекти :

- Виховні програми, які мають на меті огляд дітей у дошкільних та шкільних закладах, проведення лекцій, семінарів, роз'яснювальних бесід з батьками, запуск рекламних компаній соціального характеру. Подібний підхід формує з раннього віку у свідомості дітей необхідність якісного догляду за зубами;

- Гігієнічні - правильне і ретельне чищення зубів, язика, порожнини рота вранці і ввечері, полоскання рота після кожного прийому їжі, використання зубної нитки;

- Медичні - періодичний огляд зубів у кабінеті стоматолога ( мінімум два рази на рік ), усунення карієсу , своєчасне лікування.

Коли ж потрібно починати профілактику захворювань зубів ?

Профілактикою карієсу слід почати займатися до появи малюка на світ, оскільки зачатки зубів формуються в утробі матері. Факторами ризику виступають : погане харчування, позбавлене корисних мікроелементів; дефіцит кальцію; вживання алкоголю; куріння;  прийом різних лікарських препаратів;  патології, пов'язані з виношуванням дитини.

Виходячи з причин можна скласти список дій, які допоможуть уникнути карієсу :

- Харчування , у складі якого преважаютьь фрукти, овочі, злаки, вітамінні комплекси, виписані лікарем-гінекологом на період вагітності;

- Комплексна чистка ротової порожнини із застосуванням зубної нитки, ополіскувача, щітки та пасти;

- Планувати і відвідувати стоматолога двічі на рік , якщо є підозра на зубні захворювання - негайно вирушати до лікаря. Не забувайте, що карієс викликають патогенні організми, які пригнічують імунітет, тому зволікати з лікуванням не варто.

Яка буває профілактика хвороб зубів?

Профілактичні заходи ділять на загальні (ендогенні) і місцеві (екзогенні). Перший тип спрямований на зміцнення зубних тканин шляхом впливу на організм зсередини. Другий тип заходів впливає безпосередньо на емаль. Розглянемо докладніше кожен з них.

 

Ендогенна профілактика зубних захворювань включає в себе наступний комплекс заходів :зміцнення цілісного стану організму шляхом повного або часткового лікування існуючих захворювань; комплексне, збалансоване харчування, збагачене природними вітамінами, вуглеводами, ліпідами, кислотами, білками;  зведення до мінімуму стресових ситуацій, перенапруження; прийом додаткових вітамінних комплексів, до складу яких входить кальцій, фтор, фторид натрію, а також зміцнювальних засобів для підвищення захисних властивостей організму; ретельне пережовування їжі.  Давня мудрість говорить : «Розжовуйте тверду їжу до стану води, а воду пийте повільно, пережовуючи ковток за ковтком».  Не поспішайте в процесі прийому їжі, насолоджуйтеся кожним шматочком. Такий підхід дозволить швидко насититися, а процес перетравлення пройде легко.

Екзогенна профілактика зубних захворювань включає такі етапи: зведення до мінімуму споживання солодощів, вуглеводів; застосування препаратів з вмістом кальцію, фтору у вигляді гелів, лаків, аплікацій;  належний догляд за ротовою порожниною, як у домашніх умовах, так і в кабінеті стоматолога;  герметизація фісур - процедура, яка полягає у нанесенні тонкого шару спеціальної плівки на жувальні поверхні, завдяки чому зуби отримують надійний захист від бактерій; фторування зубів.

Зубна паста - союзник у профілактиці карієсу. Щодня ми двічі очищаємо ротову порожнину: ввечері для того, щоб позбутися від накопичених бактерій у вигляді нальоту, прибрати застряглі шматочки їжі, а вранці - для свіжого подиху. Саме тому зубну пасту можна сприймати, як базовий елемент у боротьбі з карієсом. Зверніть увагу на склад тюбика. У пасті повинен міститися фтор, кальцій, проникаючі в структуру емалі в процесі глибокого очищення. Якщо немає чіткого розуміння які профілактичні заходи найкращим чином підійдуть зубам - зверніться за консультацією стоматолога. У той час поки тривають пошуки ідеальних компонентів, здатних перемогти карієс, зуби знаходяться в зоні ризику, піддаючись руйнуванню. Експерименти можуть закінчитися сумними наслідками, тому використовуйте зубні нитки, розчини для полоскання, які продаються в аптеці, поки шукаєте «свого» лікаря і підбираєте профілактичні процедури.


 

Категорія: Мої статті | Додав: Dr_IRON (18.04.2014)
Переглядів: 1148 | Теги: фторування зубів, герметизація фісур, профілактика карієсу | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0