Вівторок, 23.04.2024, 14:27
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Dr. Iryna PROSYMTSIV

Меню сайту
Before / After


Instagram

Послуги стоматкабінету

Головна » Файли » Мої файли

Герметизація фісур
25.10.2011, 21:44

       Герметизація фісур – це профілактична процедура, яка проводиться на молочних і постійних зубах.   Герметики широко застосовуються в дитячій стоматології. Основне їх призначення - це профілактика карієсу. Зубні герметики в основному використовують для постійних жувальних зубів. А саме премолярів і молярів, в рідкісних випадках ними закривають сліпі ямки на різцях.                                                                       
   У роті мешкають близько 50 мільярдів бактерій, ці бактерії є природними мешканцями порожнини рота. Якщо бактерії часто отримують цукор або цукровмісні страви та напої, то вони моментально розмножуються і закріплюються як клейка маса (наліт на зубах і бляшки). Вони-то і виробляють шкідливі для зубів кислоти, які слина вже не може вимивати. Екологічна рівновага в порожнині рота порушена - виникає карієс.

В області горбків жувальних зубів емаль міцна і може протистояти мікробам, а в області фісур (невеликі ямки між горбками) - вона тонка і слабо мінералізована.


   Процедура герметизації фіcур

Запечатування фісур полягає в нанесенні тонкого шару плівки на жувальні поверхні молярів і премолярів (жувальні зуби). У результаті герметизації фісур, зуби отримують захист від карієсу на багато років.
Процедура запечатування фісур складається з наступних етапів:

   1.Запечатування передусім включає в себе чистку та обробку поверхні зуба, а також ополіскування поверхонь для видалення частинок, що залишилися після чистки.
   2.Після цього на зуб наноситься згладжуюча паста чи гель, які найтоншим шаром вирівнюють поверхню зуба.
   3.Через 15 секунд паста чи гель ретельно змиваються водою.

 

   4.Після того, як поверхня висихає, на зуб наноситься матеріал для запечатування (герметик)

 

   Герметики представляють собою рідкий матеріал, який заливається в глибокі фісури, тим самим, виключаючи затримування в них їжі і розвиток карієсу. 

                                         

   До тих пір, поки плівка залишається на зубі, маленькі шматочки їжі і бактерії, які викликають карієс, не можуть проникнути під плівку і зібратися навколо. Дослідження показали, що запечатування зупиняє і вже утворений карієс, оскільки нанесена плівка перекриває доступ речовин, необхідних бактеріям, що викликають карієс.

 

 

 

  Такий захист зубів (герметизація фісур) корисна людині будь-якого віку, але особливо вона потрібна дітям. Молочні зуби потребують захисту від карієсу, адже вони виконують функцію "утримувачів місця". І часто до 12-го року життя повинні виконувати своє завдання. Якщо молочні зуби передчасно втрачаються через карієс, то можуть виникнути зміщення зубів, або щелепні аномалії. Уникнути цього можна, в тому числі, запечатуванням - герметизацією - фісур.

 

 

 

                                        

   Навіщо необхідно проводити герметизацію фісур?      Як відомо, у віці 5-7 років у дитини починають мінятися молочні зуби на постійні. Перші постійні зуби які з'являються в порожнині рота, це перші моляри, тобто так звані "шістки" (їхній номер у зубному ряду). Тільки прорізавшись, постійні зуби мають ще незрілу, слабку емаль, яка легко піддається негативним впливам і розвитку карієсу. Крім цього, на жувальних зубах, є анатомічні борозни - фісури. У дитячому віці вони особливо виражені. У таких глибоких фіссурах, легко застрягають залишки їжі, зубний наліт і мікроби, які у своїй сукупності є основною причиною карієсу. Так як у дитини в повній мірі не розвинені навички гігієни порожнини рота, вона не в змозі до кінця вичистити ці глибокі борозни і в них, як наслідок, розвивається карієс. Ось чому, практично у кожної дорослої людини шості зуби або пломбовані, або покриті коронками, або їх зовсім немає так як зазнали раннього руйнування.


 
   Коли краще робити герметизацію фісур?     Основною умовою проведення герметизації, є не уражений карієсом зуб. Саме тому, рекомендують герметизацію фісур відразу ж після прорізування жувальної поверхні зуба. Не варто чекати поки коронкова частина зуба повністю з'явиться, тому що за цей час, в фіссурах вже може розвинутися каріозний процес. І в цьому випадку буде необхідним встановлення повноцінної пломби

 
 
Категорія: Мої файли | Додав: Dr_IRON
Переглядів: 3938 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar