Субота, 18.05.2024, 23:56
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Dr. Iryna PROSYMTSIV

Меню сайту
Before / After


Instagram

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Види зубного болю та методи його усунення.

Види зубного болю, і методи його усунення

Гіперестезія (підвищена чутливість) твердих тканин зуба - виникає при оголенні шийок зубів (пародонтит), підвищеної стертості емалі, клиновидних дефектах, пошкодженні емалі від одномоментної або тривалої травми та ін. Клінічно гіперестезія проявляється болем в зубах, що виникає від хімічних або температурних подразників. 

Лікування: нанесення спеціальних фторовмісних лаків, глибока ремінералізація чутливих ділянок, покриття спеціальними захисними плівками, які механічно запобігають впливу температурних і хімічних агентів. 


Карієс. Біль при карієсі переважно короткочасний, виникає при попаданні їжі в каріозну порожнину, або при попаданні температурних чи хімічних подразників. Як правило, після усунення дратівного агента біль швидко проходить. 

Лікування - чистка каріозної порожнини, і пломбування сучасними стоматологічними матеріалами.


Пульпіт. Для пульпіту характерний більш інтенсивний біль, ніж при карієсі, який виникає без видимої причини. Тривалість нападу залежить від давності запального процесу. На початку захворювання - це короткий, тривалістю в декілька секунд, біль. З часом він набуває майже постійного характеру, посилюючись вночі. Біль може провокуватися температурними, хімічними і механічними подразниками. Іноді болісно надкусувати  на пошкоджений зуб. 

Біль при гострому пульпіті виникає часто сам по собі, характерні нічні болі. 
Характерна широка іррадіація по всіх гілках трійчастого нерва. Гострий пульпіт може перейти в хронічний. Тоді біль слабше і викликається температурними і механічними впливами, часта скарга - виникнення болю при вдиханні холодного повітря.

Лікування. Чистка кореневих каналів від ураженого нервово-судинного пучка, пломбування каналів і каріозної порожнини відповідними матеріалами. 


Періодонтит. Для періодонтиту характерний постійний біль, інтенсивність якого залежить від стадії запального процесу. Гострий періодонтит протікає з сильним гострим болем, часто локалізованим у хворому зубі. З'являється болюче накушування на зуб. Іноді пальпуються збільшені, болючі підщелепні лімфатичні вузли. 

Клінічна картина хронічного періодонтиту менш яскрава, може супроводжуватися постійним  ламаючим, розпираючим болем в області ураженого зуба, а деякі форми протікають безсимптомно. 
Лікування. Чистка кореневих каналів від ураженого нервово-судинного пучка, медикаментозний вплив на уражені тканини за коренем зуба (вогнище запалення), потім пломбування каналів і каріозної порожнини відповідними матеріалами. 

У ряді випадків вдаються до хірургічного втручання - кістектоміі, через ясна здійснюють  чистку ураженої ділянки в кістці, потім все зашивають назад, через тиждень шви знімають, і зуб збережений. 

У ряді самих запущених випадків вражений зуб видаляють.
 
Періостит   - це обмежене скупчення гною в тканинах ясен та кістки, що виникає при запаленні сусіднього з цією ділянкою зуба. Характерний пульсуючий, розпираючий постійний біль, набрякання ураженої ділянки, підвищення температури, незначний біль на накушування в області причинного зуба. 

Лікування: Швидкість розвитку процесу дає підставу настійно рекомендувати не відкладати звернення до стоматолога. До цього, як заходи полегшуючого характеру, можна використовувати знеболюючі, тепле полоскання порожнини рота, теплову пов'язку. Прийом антибіотиків та інших сильних засобів без призначення не рекомендується.
Стоматолог під знеболенням робить розтин гнійника на яснах, промиває, і накладає дренаж, за допомогою якого пацієнт протягом декількох днів виполіскує залишки ексудату. 

Потім обов'язково необхідно розкрити і вилікувати той зуб, який привів до виникнення нагноєння.

Іноді при періоститі показано раннє видалення "причинного" зуба з одномоментним розкриттям гнійника. 


Перикоронарит - біль і набрякання ясен біля зуба мудрості.

Зазвичай виникає відразу після прорізування зуба мудрості. Під край слизового капюшона проникають залишки їжі, які розкладаються, інфікуються, і викликають запальний процес.
Лікування: висічення капюшона (шматка слизової) над зубом мудрості, промивання спеціальними антибактеріальними і протизапальними розчинами.

У ряді випадків зуб мудрості видаляють.
Положення зуба "мудрості" по відношенню до зуба 7 вирішує питання про необхідність його видалення. Прямим показанням до цього є його косе або поперечне розташування. Видалення зуба здійснюється стоматологом поліклініки, а при тяжкому загальному стані - в умовах стоматологічного стаціонару.
При виникненні зубного болю - телефонуйте 050-133-59-17,  ми допоможемо Вам вирішити Вашу проблему.

Категорія: Мої статті | Додав: Dr_IRON (07.07.2010)
Переглядів: 9656 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
avatar