Неділя, 05.05.2024, 20:23
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Dr. Iryna PROSYMTSIV

Меню сайту
Before / After


Instagram

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Що таке декоративна стоматологія?

 

Від майя до німців

Приблизно тисячу років тому індіанці майя в Центральній Америці прикрашали себе, сточуючи зуби таким чином, щоб в результаті вони мали форму трикутників. Потім вони робили на них інкрустації з бірюзових і нефритових заклепок. Висвердлювали отвори в зубах і кріпили камінчики речовиною, що нагадує сучасний цемент. Чи думали вони, що їх приклад буде надихати модників і модниць XXI століття? Навряд чи.

І тим не менше сьогодні існують всі можливості піти по стопах древніх. Звичайно, сточувати зуби охочих немає, а от їх інкрустація на піку моди. Сьогодні навички установки прикрас стоматологи освоюють в Німеччині. Цю країну можна назвати батьківщиною сучасної декоративної стоматології, адже саме звідти прийшла мода на дорогоцінну посмішку. Спочатку, як і у майя (там інкрустувати камінці могли лише знатні персони), процедура вважалася елітною. Але блискучі зубки досить швидко стали загальним надбанням - нині стоматологічний декор дуже вже великих витрат не передбачає. Якщо ви хочете стати володарем блискучої посмішки, необов'язково розщедрюватися на діаманти. Модниці і модники прикрашають зуби не тільки коштовностями, але і стразами або скайсами (імітацією під каміння).

      

Турбот повний рот
 
Ясна річ, ніякий діамант не прикрасить криві, хворі та жовті зуби. Перш ніж встановити камінчик, необхідно вилікувати карієс, та отримати бездоганний зубний ряд і білосніжну посмішку. Якщо зуби здорові, але підкачав їх колір, попередньо роблять відбілювання, а вже потім фіксують прикрасу.
Камінці встановлюють на верхніх зубах, на так званій лінії посмішки - на ікла, «одиничку» і «четвірку». Який саме зуб «буде відсвічувати», вирішується індивідуально. Потрібно дивитися, скільки зубів оголюється при посмішці і на скільки вони при цьому відкриті погляду оточуючих. У когось видно тільки край зубів, у когось всі ясна. Загалом, слід просто вибрати місце, де прикраса буде виглядати гармонійно. 

Величезне значення має і розмір «каменів». Тут теж все індивідуально. На великих зубах великий камінь буде виглядати узгоджено, а на маленьких вульгарно.

Час обирати камені
 
У декоративній стоматології застосовують ті ж прикраси, що і в ювелірній справі. У ходу золото, сапфіри і діаманти. Обробка у «зубних» алмазів стандартна - 57 граней, інакше вони не будуть виблискувати. Ще одна особливість "дорогоцінної усмішки": на денному світлі камінь майже не видно, зате при штучному, вечірньому освітленні грає всіма кольорами веселки. Діаманти бувають розміром від 1 до 4 мм, круглої, овальної і прямокутної форми і розрізняються за чистотою. Чим чистіше діамант, тим він дорожчий.
        Золоті прикраси пропонуються у формі зірочок, сердечок і півмісяців з плоскою основою.
Щоб зробити вибір між благородним металом і настільки ж благородним каменем, необхідно керуватися не тільки естетичною стороною питання, а й практичною. Якщо вас приваблює елітна стоматологія і ви вибираєте між золотом і діамантом, врахуйте, що золото можна втратити, а діамантом зіпсувати зуби. І все це обумовлено способом кріплення прикраси.

 

Краса вимагає жертв

 

 
Сьогодні практикують два варіанти інкрустації зубів: з препаруванням і без нього. У першому випадку в емалі просверлюється порожнинка завглибшки півміліметра. В отворі пломбувальними засобами закріплюється камінчик. Такий спосіб продиктований формою дорогоцінних каменів - вона опукла, тому в зубі необхідно попередньо робити порожнину. Але, висверлюючи її, ми порушуємо емаль, яка в подальшому не відновиться.
 
А «пожертвувати» запломбований зуб не шкода. Зазвичай так і роблять - поєднують лікування карієсу з декором - як кажуть, приємне з корисним. Процедура інкрустації безболісна і швидка. На фіксацію каменю у вже наявну пломбу буде потрібно всього хвилин 10. А поєднуючи з установкою пломби - хвилин 20-30.
 
Так кріплять діаманти. Надійна фіксація дозволяє прикрасі триматися кілька років, і, як стверджують фахівці, втратити його неможливо.
 
Для кріплення золотих прикрас використовують більш обережний спосіб, який практично не шкодить зубній емалі. Так як ці прикраси мають плоску основу, їх можна просто-напросто приклеїти. Поверхня зуба обробляється спеціальним складом, що використовується при відбілюванні зубів. Аплікація наноситься на зуб за допомогою "клею",  яким зазвичай кріпиться пломба. При цьому не потрібно свердлити зуб, а склеювальний склад виділяє в тканини зуба фтор, зміцнюючи емаль. Прикраса тримається від шести місяців до року. Але є небезпека сколювання твердою їжею і згуби. Тому необхідно дотримуватись деяких запобіжних заходів - від горіхів у шкаралупі вже точно доведеться відмовитися.
 
Крім цього не варто забувати, що золото з часом може потьмяніти. Цей процес прискориться, якщо ви будете погано чистити зуби, багато палити і вживати продукти з барвниками. Щоб повернути минулий блиск «зірочці» або «сердечку», доведеться звернутися до стоматолога для професійного полірування прикрас. Зазвичай цю процедуру роблять раз на три місяці. Діаманти ж не тьмяніють і більш невибагливі у догляді.
 
Блискуча аплікація
 
Прихильникам бережливого способу інкрустації, морально не готовим до втрати своєї золотої зірки, підійдуть скайси. Скайс - це імітація під коштовний камінь (діамант, сапфір, аквамарин) теж розміром від 1 до 4 мм в діаметрі. Як матеріал може використовуватися гірський кришталь. Аплікації мають майже плоску фактуру, завдяки чому вони не заподіють ніяких незручностей при носінні, їжі, чищення зубів. У силу особливостей ограновування і того, що задня поверхня зашліфована, камінь блищить і переливається зсередини. Тому на зубі Скайс не відрізниш від діаманта, «грає» він так само, і про підробку будете знати тільки ви. Таким чином, у скайсів є свої плюси: при кріпленні не пошкоджується емаль, і не шкода, якщо вони загубляться.
 

 
Найбільш поширені питання
 
Чи можна втратити камінчик? - Золото і скайси - можна, діаманти - кажуть, ні!.
Чи не заважає камінь у повсякденному житті? - Ні, адже він майже плоский і зливається з поверхнею зуба. Навколо нього не скупчується їжа, а щасливий володар блискучої посмішки його зовсім не відчуває. До того ж прикраса досить маленька - важить всього десяту частину грама і не вимагає ніякого додаткового догляду.
 
Скільки коштує інкрустація? - Встановити діамант коштує від 50 до 400 євро залежно від його розміру і чистоти. Інкрустація золотом - від 50 євро, а установка скайса - в середньому 20-40 євро.
Категорія: Мої статті | Додав: Dr_IRON (25.09.2011)
Переглядів: 2784 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar