Неділя, 05.05.2024, 11:30
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Dr. Iryna PROSYMTSIV

Меню сайту
Before / After


Instagram

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Діагностика за станом язика

Ви ніколи не замислювалися над тим, що якщо у вас болить зуб, то це відбувається зовсім не через якийсь «страшний» карієсу, а тому, що у вас, наприклад, гастрит. Справа в тому, що захворювання внутрішніх органів проектуються на зуби. Наприклад, якщо болять центральні зуби внизу, то варто звернути увагу на нирки і сечовий міхур, ікла розкажуть про печінку і легені, а зуби мудрості - про шлунок і серце .
 Рот - «дзеркало» організму. Щоб ліквідувати хвороби рота, потрібно спочатку очистити організм. Сам по собі зуб не заболить, цьому сприяє вплив суми патогенних факторів. Звичайно, не будь-який зубний біль говорить про порушення всередині організму. Це може бути і звичайний карієс. А от якщо відбулися зміни в ендокринній системі, то тоді порушується мінералізація всього організму, відповідно порушується і структура емалі, і мікробна флора проникає всередину зуба, викликаючи ушкодження. Тоді це сигналізує про порушення функції будь-якого органу. Буває й так, що після декількох років, після того як зуб видалили, місце, де він був, заболіло. Це фантомний біль. У таких випадках слід замислюватися про те, що страждає якийсь орган, який відповідає цій зоні.

Найбільш вивчені в даний час взаємини порожнини рота і шлунково-кишкового тракту. Доведено, що подразнення зуба при його шліфуванні веде до розслаблення шлунку, а механічна дія на пульпу приводить до скорочення шлунку. Подразнення теплом слизової рота знижує, а вплив холодом підвищує ступінь життєдіяльності шлунка. При видаленні хворого зуба не може бути й мови про пошкодження того чи іншого внутрішнього органу, навпаки, ми видаляємо вогнище інфекції.

Існує можливість ротового походження багатьох захворювань. Так, при наявності хронічної вогнищевої інфекції у роті нерідко настають зміни у серцево-судинній системі, підвищується артеріальний тиск, відбуваються трофічні порушення в шкірі, посилюється потовиділення, може розвинутися ураження нервової системи. Камені на зубах говорять про підвищення мінералізації. Якщо ви звернули увагу, то найчастіше вони утворюються на нижніх зубах.

Це пов'язано з тим, що там знаходяться вивідні протоки слинних залоз, і в цьому місці накопичується слина. Камені шкідливі тим, що не дають дихати яснам і викликають кровоточивість. Виразкова хвороба шлунка супроводжується рясним відкладенням зубного каменю і зменшенням кількості функціонуючих малих слинних залоз.

Запальні захворювання зубів можуть служити джерелом стійких головних болей, локалізація яких нерідко залежить від місця розташування запального процесу. Запальні процеси в різцях верхньої щелепи супроводжуються болями в лобно-скроневої області, ураження  ікол супроводжуються болями в скроневій області, великих корінних зубів - в тім'яно-потиличній  області. Захворювання зубів нижньої щелепи викликають головні болі розлитого характеру. Після лікування зубів такі головні болі зникають.

Люди з абсолютно здоровими зубами зовсім не обов'язково здорові зсередини. Просто по їх зубах важко діагностувати захворювання. У цих випадках можна звернутися «по допомогу» до язика. На язику, так само як і на зубах, міститься багато проекційних зон внутрішніх органів. Підвищення чутливості і знебарвлення окремих ділянок язика відображає порушення в тих органах, які пов'язані з цими ділянками.

Оцінка нальоту на язиці проводиться за кольором, товщиною, формою, виглядом (вологий - сухий), а також здатності нальоту відділятися. Тонкий наліт свідчить про нинішнє захворювання, товстий - про хронічне. Білий наліт, що поступово потовщується  і набуває жовтого, а потім сірого і темного відтінку, означає прогресування захворювання, і, навпаки, просвітлення і зменшення нальоту говорить про поліпшення стану. Найкраще діагностувати захворювання, якщо  язик чистий. Для цього його так само, як зуби, слід чистити.

Краще це робити спеціальним масажером для язика або хоча б звичайною м'якою зубною щіткою. Це дуже корисно, адже, масажуючи язик, ми тим самим ніби впливаємо на внутрішні органи, які проектуються на тому чи іншому місці, і тим самим приводимо їх функції в норму. Існує ще й старовинний китайський метод масажу язика. Потрібно повільно зробити 18 рухів язиком в один бік і 18 рухів в інший. Цей метод надає сприятливий вплив при хворобах печінки та жовчного міхура
.

 

 

 

 
Категорія: Мої статті | Додав: Dr_IRON (08.08.2011)
Переглядів: 2403 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar