Неділя, 05.05.2024, 16:41
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Dr. Iryna PROSYMTSIV

Меню сайту
Before / After


Instagram

Каталог статей

Головна » Статті » Статті

6 правил здорових зубів

    Карієс - це захворювання, при якому відбувається поступове руйнування твердої тканини зуба, в результаті чого в ньому утворюється порожнина - «дірка». Карієс здатний не тільки зробити ваші зуби негарними, але і повністю зруйнувати їх, заподіюючи при цьому біль і викликаючи неприємні відчуття. Крім того, наслідки запущеного ураження зубів карієсом - розвиток ще більш небезпечних захворювань.

             Причини карієсу

  Після їжі в роті, на зубах, щоках, язику залишаються найдрібніші залишки їжі, які є прекрасним живильним середовищем для розвитку бактерій. Особливо «липкою» є рафінована їжа з високим вмістом вуглеводів. Саме вуглеводами харчуються бактерії, виділяючи при цьому молочну кислоту, що руйнує емаль зуба і викликає запалення ясен.

   Відомо, що на сьогоднішній день в світі страждає карієсом 99% населення! А в багатьох країнах - 100%! Тільки ескімосам і деяким аборигенам південних районів Паміру не знайома ця хвороба. Можливо, це через те, що вони просто ніколи не їли солодощів.

   Що ж робити? Засоби для очищення зубів існували ще в давнину. Перший такий склад придумали стародавні римляни. У нього входили пелюстки троянд, горіх і мирра, а основою порошку служила товчена шкаралупа і кістки тварин, змішані з медом. Часто до складу такого засобу додавали карбонат натрію.
    Ось кілька основних правил, дотримання яких допоможе вам зберегти ваші зуби здоровими.

Правило № 1. Гігієна

   Стоматологи не втомлюються повторювати: застава здорових зубів - регулярний правильний догляд за порожниною рота. Як показує практика, щоденна гігієна зубів і ясен знижує необхідність в професійному лікуванні на 75-80%. І справа не тільки в якості зубної пасти та щітки: догляд за порожниною рота - цілий комплекс заходів, який повинен виконуватися безперервно протягом усього дня.

Щоденна гігієна порожнини рота включає в себе:

                            

-Ретельну чистку зубів мінімум двічі на день;
-Очищення порожнини рота після кожного прийому їжі (чищення, полоскання-або жувальна гумка без цукру);
-Догляд за міжзубними проміжками за допомогою зубної нитки або зубочистки;
-Регулярне відвідування стоматолога.

Правило № 2. Харчування

   Раціональне харчування має величезне значення у профілактиці карієсу.

У «протикарієсному» харчуванні важливі два чинники: повноцінний набір харчових продуктів і помірна частота прийому вуглеводів. При 3-4-разовому харчуванні необхідно, щоб у раціоні були продукти чотирьох основних груп: хлібні, молочні, м'ясні та фруктово-овочеві.

Для очищення зубів від нальоту хвороботворного і зміцнення ясен в щоденний раціон необхідно включити грубу їжу: яблука, моркву та інші жорсткі овочі або фрукти в сирому вигляді. Намагайтеся розумно споживати багату вуглеводами їжу. Надмірне споживання вуглеводів є фактором ризику захворювань карієсом.

Основним будівельним матеріалом для зубів є кальцій. Кальцій міститься в горіхах, зелених овочах, молоці і молочних продуктах (особливо знежирених), у тому числі у всіх видах сиру.

Правило № 3. Температура їжі

   Дуже холодна або гаряча їжа шкідлива для емалі зубів. Ще шкідливіше - різкий перепад температури. З різниці температури на емалі утворюються мікротріщини.

Правило № 4. Догляд за яснами


   В арабську культуру гігієну порожнини рота ввів пророк Мухаммед. Згідно Корану, полоскати зуби необхідно п'ять разів на день, а чистити у міру забруднення і при появі запаху з рота. Замість зубних щіток араби використовували гілки дерев, які вимочували у воді до тих пір, поки з них не злазила кора.

Слизова оболонка ясен захищає ротову порожнину від хвороботворних мікробів і вимагає особливої турботи. Кровоточивість і запалення ясен - одна з частих причин появи неприємного запаху з рота і випадання зубів. Для підтримання хорошого стану ясен рекомендовано постійно користуватись ополіскувачами для ротової порожнини (напр. LISTERINE, ORAL-B).Змінюйте свою зубну щітку регулярно, принаймні кожні три місяці, як це рекомендовано стоматологами.


У свою чергу до захворювань ясен можуть привести:

-погана гігієна порожнини рота;
-куріння;
-специфіка споживаної їжі;
-нестача вітамінів.

Правило № 5. Фтор

Фтор також є необхідним мікроелементом для наших зубів. Якщо ви проживаєте в районах з недостатнім вмістом фтору в питній воді - ви потребуєте додаткового джерела надходження фтору в організм.

( Геохімічне районування територій по фтору.

До першого регіону, з нульовим і низьким вмістом фтору в питній воді віднесені - Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська, Волинська, Рівненська області; до другого регіону, зі зниженим рівнем фтору – Київська, Житомирська, Хмельницька, Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області та Автономна Республіка Крим; до третього регіону, з нормальним вмістом фтору – Чернігівська, Черкаська, Луганська, Сумська, Харківська області; до четвертого регіону, з підвищеним вмістом фтору – Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька області.)

На ринку зараз з'явилося безліч препаратів, що містять велику кількість фтору: зубних паст, полівітамінних комплексів, еліксирів, жувальних гумок. Але потрібно пам'ятати, що дуже велика кількість фтору так само шкодить організму, як і його недолік.

Правило № 6. Регулярне відвідування стоматолога
Регулярне відвідування стоматолога - запорука здорових зубів.

                                                                   

Чому? По-перше, тому що професійна чистка знімає зубний наліт так, як жодна зубна паста.

По-друге, тільки лікар зможе вчасно виявити карієс, запобігти його розвиток.

По-третє, грамотний фахівець дасть вам рекомендації по вибору зубної пасти та інших засобів гігієни, які підходять саме для вас.

Всі перераховані рекомендації - зовсім не лікарська демагогія: грамотний і регулярний догляд за порожниною рота заощадить ваші фінанси, зробить візити до стоматолога лише профілактичними і забезпечить здоров'я ваших зубів і ясен.

 

0
Категорія: Статті | Додав: Dr_IRON (20.10.2011)
Переглядів: 4626 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar